مزایای پنجره ترمال بریک

پنجره دوجداره به دلیل مقاومت در شرایط جوی گوناگون جزو یکی از پرکاربردترین پنجره‌ها به حساب می‌آیند اما یک مشکل عمده دارند. آن مشکل این است که آلومینیوم رسانای حرارت خوبی است و بنابراین موجب اتلاف انرژی می‌شود. در دنیای امروز که همه جا بحث صرفه جویی در مصرف انرژی است پس باید به فکر راه حلی مناسب برای استفاده از این پنجره‌ها بود. پیدا کردن این راه حل منجر به تولید پنجره ترمال بریک شده است. در این مقاله به بررسی مزایای پنجره ترمال بریک می‌پردازیم.

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک به معنای ایجاد یک مانع حرارتی از جنس پلی آمید بین دو پروفیل آلومینیومی می‌باشد و هدف از تولید پنجره آلومینیوم ترمال بریک جلوگیری از انتقال مستقیم حرارت از داخل به خارج می‌باشد.

انواع حالت های بازشو پنجره های ترمال بریک

  • پنجره های لولایی
  • پنجره های دوحالته
  • پنجره های کلنگی
  • پنجره های کشویی
  • پنجره های محوری
  • پنجره های آکاردئونی
  • پنجره های فولکس واگنی
  • پنجره لیفت اند اسلاید
مزایای پنجره ترمال بریک

مزایای پنجره ترمال بریک

کاهش اتلاف انرژی در ساختمان به وسیله پنجره ترمال بریک

پنجره آلومینیومی به علت خاصیت‌های ذاتی خود، رسانا بوده و موجب عبور گرما و سرما و اتلاف انرژی گردد. از این رو در میانه پروفیل آلومینیومی لایه ای دوخته و یا پانچ میگردد تا باعث از بین بردن خاصیت رسانا بودن پروفیل آلومینیوم گردد. این لایه پلیمری که معروف به لایه پلی آمید است، مانع ورود گرما و سرما به داخل واحد ساختمانی و بالعکس می گردد. پلی آمید نوعی پلاستیک سخت مهندسی شده با الیاف شیشه ای است.

مزایای پنجره ترمال بریک

مقاومت پنجره ترمال بریک

آلیاژ آلومینیوم دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشد و می تواند باتوجه به طراحی در هندسه و ساخت آن، نیروهای وارده به خود را به بهترین حالت ممکن تحمل نماید. این پنجره های آلومینیومی وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت خوبی به حساب می‌آید. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار باد ضعیف باشند. خوبی پنجره های ترمال بریک همین است که در عین سبکی در برابر وزش باد مقاوم هستند.

آب بندی و هوابندی کامل درب و پنجره دوجداره ترمال بریک

امروزه با وجود هوای آلوده و وجود گردو غبار در شهرها و کلان شهرها یکی مسائل بسیار حائز اهمیت، آب بند و هوابند بودن پنجره های ترمال بریک است. در صورت عایق نبودن پنجره ترمال بریک، اتلاف انرژی و ورود صدا، آزار دهنده خواهد بود و به علت نفوذ گرد و غبار به داخل واحد مسکونی هزینه‌های نظافت نیز افزایش خواهد یافت. در این پنجره ها به علت وجود لاستیک‌های آب بندی در تمامی نقاط پنجره عملیات آب بندی و هوا بندی به بهترین نحو صورت خواهد گرفت. برای مشاهده ویدئو های چگونگی آب بندی پنجره های دوجداره به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

 پنجره دوجداره ترمال بریک

رنگ آمیزی و مقاومت بالای رنگ در پنجره دوجداره

با توجه به اینکه آلیاژ آلومینیوم دارای سختی و مقاومت بالایی است شما می‌توانید از طیف نا محدود و متنوعی از رنگ‌ها بر روی این پنجره‌ها استفاده نمایید. استفاده از شیوه رنگ آمیزی الکترواستاتیک طول عمر رنگ‌آمیزی را بالا برده و رنگ پوشش شده بر روی پنجره ترمال بریک در برابر آفتاب، سرما، گرما، ضربه و خط و خش مقاوم خواهد بود. همچنین شما می توانید در درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک از خاصیت آنادایز بهره مند شوید که این به تنهایی بر روی پروفیل آلومینومی قابل اجراست و در سایر انواع پنجره‌ها امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید: آنودایز آلومینیوم چیست؟

رنگ در پنجره دوجداره

انعطاف پذیری پروفیل آلومینیوم در پنجره ترمال بریک

یکی از خاصیت‌های بسیار خوب در پنجره ترمال بریک امکان فرم دهی به پروفیل این پنجره است. این عملیات به صورتی انجام می‌گیرد که پس از آن پروفیل پنجره ترمال بریک سختی و مقاومت اولیه خود را حفظ خواهد کرد. بنابراین شما قادر خواهید بود پنجره هایی در حالت های چند ضلعی، هلالی و … تولید نمایید.

بها و ارزش پروفیل آلومینیوم ترمال بریک

از آنجا که آلومینیوم از خانواده فلزات ارزشمند است در نتیجه می توان این محصول را در آینده، حتی در صورت عدم نیاز به عنوان یک کالای سرمایه ای محسوب کرد و امکان یرگشت آن به چرخه تولید مجدد نیز وجود دارد.

پروفیل آلومینیوم

معایب پنجره ترمال بریک

معایب این پنجره ها قیمت بالاتر نسب به پنجره های دیگر و همچنین این پنجره ها به دلیل استفاده از عنصر فلز در مقابل با پنجره های upvc از عایق بندی ۱۰۰ در صدی برخوردار نمی باشند.

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده سقف شیشه ای ، درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه،اسکای لایت و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.