کاربرد پیچ در پنجره دوجداره

کاربرد پیچ در پنجره دوجداره

از قدیمی‌ترین و کاربردی ترین شیوه‌های نصب دو قطعه، استفاده از انواع پیچ و مهره است. با توجه به قیمت پنجره‌های دوجداره استفاده از پیچ و مهره نامناسب در اتصالات موجود درون پنجره دوجداره، می‌تواند هزینه‌های شما را دو چندان کند. برای آشنایی بیشتر در رابطه با کاربرد پیچ در پنجره دوجداره با ما همراه باشید.

 

کاربرد پیچ در پنجره دوجداره
کاربرد پیچ در پنجره دوجداره

 

پیچ و مهره چیست؟

پیچ وسیله‌ای معمولا فلزی و دارای ساخت مارپیچ است. که ابتدای آن از بخشی هندسی تشکیل شده که به اشکال مختلفی مثل موارد زیر است.

 • مربعی
 • ۶ ضلعی
 • گرد

کاربرد پیچ در پنجره دوجداره

حدود یک قرن است که این ابزار در ایران کاربرد دارد. پیچ و مهره بیشتر در اتصالاتی استفاده می‌شود که نیاز به باز و بسته شدن دارند و اتصالات دائمی نیستند. پیچ‌ها، مهره‌ها بنا به کاربردشان با موارد زیر ساخته می‌شوند :

 • برنج
 • آلیاژ مس
 • پلاستیک
 • فولاد استیل، فولاد ضد زنگ
 • تیتانیوم

 

انواع پیچ

به شیارهای بین ابتدا تا انتهای نوک پیچ، رزوه می گویند. پیچ‌ها به دو دسته تمام رزوه و نیم رزوه تقسیم می‌شوند. همچنین از انواع دیگر پیچ می‌توان به پیچ‌هایی اشاره کرد که برای اتصال نیاز به سوراخ اولیه دارند. که در مقابل آنها نوع دیگری از پیچ است که نیاز به سوراخ اولیه نداشته و با نوک مته مانندشان مسیر را باز می‌کنند، این نوع پیچ به پیچ‌های خودکار و سر مته‌ای معروف است.

کاربرد پیچ در پنجره دوجداره

کدام پیچ مناسب است؟

برای انتخاب پیچ مناسب باید چند نکته را در نظر گرفت :

 • صنعتی یا ساختمانی بودن آن
 • کالس یا درجه مقاومت پیچ

 

قیمت انواع پیچ

مواد تشکیل دهنده پیچ و مهره مهم ترین عنصر تعیین کننده قیمت نهایی پیج می‌باشد. توجه داشته باشید که پیج و مهره ساخته شده از تیتانیوم گران‌تر از انواع ساخته شده با فوالد و استیل می‌باشد.

کاربرد پیچ در پنجره دوجداره

کاربرد پیچ در صنعت درب و پنجره سازی

پیچ سرمته ۱۶ * ۳.۹ : برای فیکس کردن پروفیل‌های تقویتی (گالوانیزه) با ضخامت کم، درون کانال‌های فریم پنجره‌های لولایی و کشویی استفاده می‌شود.

پیچ سرمته ۱۹ * ۳.۹ : برای فیکس کردن پروفیل‌های تقویتی (گالوانیزه) با ضخامت بالا، درون کانال‌های فریم پنجره‌های لولایی و کشویی استفاده می‌شود.

پیچ سرمته ۲۵ * ۳.۹ : برای اتصال کانکتور (بست مولین یا همان وادار) در پنجره

پیچ سرمته ۳۸ * ۳.۹ : برای پیچ کردن لولاها در قسمت لنگه بازشوهای پنجره لولایی و درب‌های ورودی

پیچ سرمته ۵ * ۴.۸ : برای نصب توری‌های پلیسه‌ای روی درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیچ سرمته ۶ * ۴.۸ : برای نصب درب و پنجره‌های لولایی بر روی فریم‌های فلزی

پیچ سرمته ۸ * ۴.۸ : برای نصب درب و پنجره‌های کشویی بر روی فریم‌های فلزی به علت ضخامت بیشتر پروفیل‌های کشویی از سایز پیچ بلندتر استفاده می‌شود.

پیچ سوزنی(نوک تیز) ۲۵ * ۳.۹ : برای پیچ کردن یراق آلات بر روی پروفیل‌های یو پی وی سی (اسپانیولت‌های لولایی و کشویی و ست یراق آلات دوحالته)

پیچ سوزنی(نوک تیز) ۳۲ * ۳.۹ : برای اتصال قطعه‌های زاماک یا همان کیپر و یا مقابل قفل بر روی درب و پنجره‌های یو پی وی سی

پیچ بولتکس : برای نصب درب و پنجره‌ها روی سطح سنگی یا بتنی

پیچ سرمته ای پنجره

پیچ سرمته ای، پیچ هایی هستند که در سر پیچ آن ها یک متر وجود دارد که این مته نقش اصلی و کاربردی را در این پیچ ها ایفا می کند. پیچ های سرمته ای یکی از پر مصرف ترین پیچ ها می باشد. پیچ سرمته ای به لحاظ کاربرد شباهت زیادی به پیچ های خودکار دارند با این تفاوت که توانایی آنها برای ایجاد سوراخ اولیه در مقطع موردنظر به لحاظ مته ای که در سر آنها تعبیه شده است، بیشتر می باشد.

پیچ بولتکس چیست؟

به طور کلی  این پیچ مخصوص نصب قاب upvc و آلومینیوم یا هر جسم دیگری به داخل بتن و سنگ می‌باشد. این نوع پیچ دارای رزوه با شیارهای خاصی است تا بتواند سوراخ را در بتن و سنگ حفاری کند. نوع آلیاژ این نوع پیچ برای داشتن استقامت بالا از فولاد سخت می‌باشد و حرارت دیده است. همچنین پوششی از گالوانیزه سرد روی آن قرار دارد تا در مقابل رطوبت نیز مقاومت داشته باشد.

 

پیچ بولتکس در سایزهای زیر موجود می‌‌باشد :

 • ۷.۵ * ۶۰
 • ۷.۵ * ۷۰
 • ۷.۵ * ۸۰
 • ۷.۵ * ۱۰۰

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده‌های مدرن و … می‌باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

۰۱۱-۳۲۳۲۳۲۹۷

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۳۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۴۰

۰۹۱۱۳۱۸۰۰۵۰

۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *