چسب مشکی دور شیشه دوجداره چیست؟

پنجره‌ها فقط خانه‌های ما را با تابش نور به داخل منزل ساپورت نمی‌کنند، آنها همچنین به ما این اجازه را می‌دهند که با بیرون ارتباط برقرار کنیم، به خصوص اگر منظره زیبایی داشته باشید. اما اگر چسب پلی سولفاید و یا چسب مشکی دور شیشه دوجداره شما آسیب دیده و خراب شده باشند، شما از مشکلات ناشی از آن رنج می‌برید.

اگر با زیاد کردن دمای شوفاژ و بخاری، همچنان هوای داخلی ساختمان سرد است و با بارش برف و باران، رطوبت وارد خانه می شود، نشان دهنده این است که پنجره‌های شما نیاز به درزگیری و آب بندی دارند. در فصول سرد سال برای برای حفظ گرمای محیط و جلوگیری از اتلاف انرژی در فصول مختلف سال استفاده می‌شود، می توان به عایق کردن و درزگیری درب و پنجره‌ها اشاره کرد.

بیشتر بخوانبد: درزگیری پنجره های دوجداره

چسب مشکی دور شیشه دوجداره چیست؟

پنجره‌ دوجداره در این مورد کمک بزرگی می کنند و نقش اصلی آن ها عایق بندی حرارتی و صوتی می‌باشد. قسمت‌های مختلفی که در پنجره‌های دوجداره وجود دارد عایق بندی آن ها را ممکن می‌کند. یکی از مواردی که معمولا در عایق بندی و درزگیری پنجره های دوجداره کاربرد دارد، چسب سیلیکون است. استفاده از چسب سیلیکون برای عایق کردن پنجره معمولا بعد از نصب پنجره‌ها صورت می‌گیرد.

درزگیر شیشه دوجداره

هیچ چیز به اندازه جلب توجه پنجره شما با دیدن یک صفحه مه آلود در آن ناامید کننده نیست. پنجره‌ها فقط خانه‌های ما را با تابش نور به داخل ساپورت نمی‌کنند، آنها همچنین به ما این امکان را می‌دهند که با بیرون ارتباط برقرار کنیم، همچنین اگر منظره زیبایی از محیط بیرون داشته باشید. اما در صورتی که چسب پلی سولفاید و یا چسب مشکی دور شیشه های دوجداره شما آسیب دیده و خراب شده باشند، شما از مشکلات ناشی از آن رنج می‌کشید.

چسب سیلیکونی

ویژگی های چسب سیلیکونی

از جمله ویژگی‌هایی که چسب سیلیکونی را برای عایق بندی پنجره‌های دوجداره مناسب می‌کند، می‌توان به :

  • دوام بالا
  • چسبندگی بالا
  • انعطاف پذیری بالا
  • مقاومت در برابر آب و رطوبت
  • مقاوم در برابر فشار و دمای بالا
  • مقاومت در برابر حلال‌های شیمیایی
  • و بی ضرر بودن مواد شیمیایی موجود در این چسب برای انسان و محیط زیست

اشاره کرد.

ویژگی چسب مشکی دور شیشه دوجداره

نشانه های عدم موفقیت در حفظ چسب مشکی دور شیشه های دوجداره

اگر مه و بخار در بین دو صفحه پنجره شما ظاهر شود، اما در صورت تغییر دما و رطوبت هوا از بین می‌رود، این یک نشانه مطمئن برای عدم موفقیت در حفظ چسب مشکی دور شیشه‌ دوجداره است. ممکن است وقتی چسب در ابتدا آسیب می‌بیند، هیچ نشانه‌ای از بیرون وجود نداشته باشد. بعضی چسب‌ها فورا خراب می‌شوند و راحت‌تر می‌توان آن ها را تشخیص داد اما برای برخی دیگر این مسئله با یک روند تدریجی همراه است.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

چسب مشکی دور شیشه های دوجداره

روش استفاده از چسب سیلیکون

زمانی که کار نصب پنجره به پایان رسید. قبل از زدن چسب باید دور تا دور آن را کاملا تمیز کنید تا عاری از گرد و خاک شود. همچنین مراقب باشید سطحی که قرار است سیلیکون بزنید کاملا خشک باشد تا چسب به راحتی به محل مورد نظر بریزد. اگر کمی چسب روی محلی غیر از محل مورد نظرتان ریخت نگران نباشید، باقی مانده چسب به راحتی با آب و صابون قابل پاک شدن است.

روش استفاده از چسب سیلیکون

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و نمای کرتین وال شیشه ای می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *