نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره – پنجره شهر بابل

تشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره

تشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره


یکی از مهم ترین قسمت های پنجره دوجداره که نقش بسیار مهمی را ایفا می  کند. شیشه دوجداره می بایست از بهترین نوع و کیفیت انتخاب شود تا بهترین نتیجه را حاصل کند. شیشه دوجداره اگر به صورت استاندارد تولید شود می بایست دارای گاز آرگون باشند، یعنی مابین دوجداره شیشه گاز آرگون تزریق می شود، که این کار توسط دستگاه های مخصوص و اتوماتیک انجام می پذیرد.

نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره
نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

امروزه با پیشرفت روند روز افزون در صنعت پنجره upvc و شیشه دوجداره و مصرف بالای این دو کالا، ضرورت پیدا شده است که مصرف کننده بتواند شیشه دوجداره صنعتی گازدار را از شیشه دوجداره غیر استاندارد تشخیص دهد. در این مقاله از پنجره شهر به تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پنجره upvc می پردازیم.

ویژگی گاز آرگون

مزایای استفاده از گاز آرگون در پنجره دوجداره عبارتند از :

  • این گاز رسانای گرمایی کمی دارد به همین دلیل عایق حرارتی محسوب می شود و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.
  • آرگون گازی نجیب است. یعنی با هیچ ماده ی شیمیایی ترکیب نمی شود.
  • گاز آرگون کاملا بدون بو و مزه است و غیر قابل اشتعال می باشد. به همین دلیل استفاده از ایمنی بالایی دارد.
  • سرعت صوت هنگام عبور از گاز آرگون کم می شود به همین دلیل است که شیشه های دوجداره عایق صوتی خوبی می باشند.

غلظت گاز آرگون و پنجره دوجداره

غلظت گاز درون پنجره دوجداره upvc باید بیش از 90 درصد باشد. در طول زمان این غلظت کم می شود، مقدار کم شدن این غلظت چیزی حدود 0.5 تا 1 درصد می باشد. کیفیت پنجره دوجداره ای که از گاز آرگون پر شده باشد تا زمانی که غلظت گاز آرگون به 75 درصد نرسد کاهش نخواهد یافت. بنابراین پنجره دوجداره ای که با گاز آرگون پر شده باشد، حداقل 20 سال عملکردی عالی خواهد داشت.

نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره
نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

روش های تشخیص وجود گاز آرگون

روشهای بسیاری برای تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره در ذیل به خصوصیات دوجداره صنعتی که در آن گاز آرگون تزریق شده باشد می پردازیم :

1 – وجود سوپاپ های تزریق گاز آرگون در روی اسپیسر آلومینیومی شیشه دوجداره :

همانطور که در شکل زیر می بینید بر روی اسپیسرهای آلومینیومی شیشه دوجداره سوپاپ های ورود و خروج گاز آرگون قرار گرفته است. یکی از دلایل وجود گاز آرگون، سوپاپ های گاز موجود در شیشه دوجداره پنجره upvc می باشد. زیرا قیمت تمام شده ی این سوپاپ ها و قرار گرفتن آن ها در شیشه دوجداره بسیار زیاد است.

نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره
نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

2 – اختلاف دمای داخل و خارج شیشه دوجداره :

یکی از راه های تشخیص وجود گاز داخل و خارج شیشه دوجداره است، اگر داخل شیشه دوجداره به مقدار کافی گاز آرگون تزریق شده باشد باید جداره بیرونی شیشه دوجداره که در معرض هوای آزاد و بیرون قرار داد سرد باشد و جداره داخلی شیشه که در معرض هوای محیط داخلی قرار دارد هم دما با محیط باشد، و این اختلاف دما با لمس کردن، کاملا قابل تشخیص است. تزریق گاز آرگون باعث می گردد که انتقال حرارت در شیشه ها رخ ندهد. ضریب انتقال حرارتی گازهای خنثی مثل گاز آرگون بسیار پایین تر از هوا می باشد.

نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره
نحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

3 – استفاده از اسپیسر های یک پارچه در شیشه دوجداره گازدار :

جهت بالا بردن درصد عایقی و جلوگیری از خروج گاز آرگون در شیشه دوجداره حتما باید از اسپیسر های یکپارچه استفاده کرد و شیشه طی دو مرحله اولیه (بوتیل) و ثانویه (چسب پلی سولفاید) توسط چسب های برتیل و پلی سولفاید مخصوص عایق بندی گردد.

در این حالت است که شیشه پنجره upvc شما کاملا عایق بوده و گاز آرگون تزریق شده خود را از دست نمی دهد.

استفاده از اسپیسر های یک پارچه در شیشه دوجداره گازدار
استفاده از اسپیسر های یک پارچه در شیشه دوجداره گازدار

شرکت پنجره شهر تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس :

011-32323297

09113180030

09113180040

09113180050

پنجره دوجدارهعرق کردن شیشه دوجداره

تشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجدارهتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره upvcتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره بابلتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره خانه دریاتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره رویانتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره سرخرودتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره مازندرانتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجدارهدریاکنارتشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجدارهساریتشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجدارهنحوه تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *