انواع درب تراس و پاسیوها – پنجره شهر

درب دوجداره بالکن

درب دوجداره بالکن


انواع درب تراس و پاسیوها

درب و پنجره upvc انواع محتلفی دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و در نظر گرفتن سلیقه خود درب و پنجره موردپسند خود را سفارش دهید. درب upvc بالکنی نوعی از درب‌های دوجداره است که کاربردهای بسیاری دارد. این درب‌ها را گاها برای دید بهتر محیط به کار می‌برند. درب بالکن از ورود گردوغبار به داخل بالکن جلوگیری کرده و در برابر آلودگی‌های هوا، باکتری و خاک به درون جلوگیری می‌کند. همچنین ورود آلودگی صوتی را به شدت کاهش می‌دهد. در این مقاله به انواع درب تراس و پاسیوها می پردازیم.

 

انواع درب تراس و پاسیوها
مدل درب تراس

درب دوجداره بالکن upvc

درب بالکنی دوجداره upvc، به دلیل استفاده در تراس تولید می‌گردد. و از لحاظ عملکردی یعنی بودن و امنیت دارای بهترین نوع یراق آلات می‌باشد. که بسته به نوع سلیقه و نظر مشتری می‌تواند تک حالته یا دوحالته طراحی گردد. پروفیل upvc مورداستفاده در درب بالکنی از نوع دوجداره بوده ودارای استقامت بسیار بالاتری نسبت به دیگر پروفیل‌ها می‌باشد.

در ایران، بیشتر پنجره‌ها ی تک‌حالته و یا دوحالته و در بین درب‌ها از نوع درب بالکنی استفاده می‌شود و دلیل آن درزبندی بسیار خوب می‌باشد. و در مقابل دیگر نوع درب‌ها و پنجره محبوبیت بیشتری دارد. این درب‌ها را هم می‌توان تمام شیشه تهیه کرد و هم مقداری از آن را با پنل و بقیه را با شیشه تهیه کرد. درب upvc موارد استفاده گوناگونی دارد که غالبا ما آن‌ها را برای درب‌های بالکن یا سرویس‌ها استفاده میکنیم.

درب های دوجداره upvc
مدل درب تراس

ویژگی‌های درب upvc

 • عایق حرارت
 •  نصب مهندسی
 • عایق کامل برای گرد و خاک
 • بالا بودن امنیت و یراق آلات مرغوب
 • عایق صدا در برابر آلودگی های صوتی
 • امکان ساخت در ابعاد متنوع درب دوجداره
 • قابلیت نصب توری کرکره‌ای بر روی درب بالکنی
 • امکان استفاده در فضای مختلف داخلی و خارجی

این درب‌ها را گاها برای دید بهتر محیط به کار می‌برند، که علاوه بر ایجاد دید مناسب عایق بندی حرارتی و عایق بندی از لحاظ گرد و خاک مورد توجه قرار می‌گیرد. استفاده از این درب‌ها می‌تواند این نیاز را برآورده کند.

پنجره شهر انواع درب و پنجره upvc را در انواع رنگ و طرح مختلف تولید می‌کند. شما می‌توانید بهترین نوع پنجره را انتخاب کنید و سفارش دهید.

ویژگی شیشه دوجداره
انواع درب تراس و پاسیوها

انواع درب بالکن

اهمیت درب بالکن در فصل بهار بیش‌تر از هر وقت دیگری مشخص می‌شود. یعنی همان زمانی که باید از زیبایی‌های این فصل نهایت لذت را برد. در این فصل با وجود نسیم خنک بهاری که با عطر گل‌ها ادغام شده‌اند حال و هوای خانه را به کل عوض می‌کند. بنابراین در این فصل کمتر دربی از بالکن‌ها هستند که به روی خانه بسته شده‌اند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی انواع و اقسام درب‌های مناسب برای پاسیو و تراس‌ها و کاربردهایشان پرداخته‌ایم.

انواع درب تراس و پاسیوها
انواع درب تراس و پاسیوها

درب‌های شیشه ای

زیبایی‌هایی که در پاسیو وجود دارد حیف است پشت درب پاسیوهایی که شفاف نیستند پنهان شود. بهترین درب‌ها برای پاسیو و حیاط خلوت مدل شیشه‌ای هستند. این نمونه‌ها به ما این امکان را می‌دهد که از فضای زیبایی که پشت آن هست هم لذت ببریم و علاوه بر این شیشه یک گزینه خوب برای استفاده از نور و روشنایی فضای بیرون است.

مشکلات درب تمام شیشه‌ای

البته مدل‌های تمام شیشه‌ای هم مشکلات خاص خود را دارند. یکی این که شیشه‌های استفاده شده باید از نوع مرغوب باشد تا با فشار‌های کوچک شکسته نشود. چرا که شکستن آن ها می‌تواند موجب بروز حوادثی ناگوار شود. و نکته‌ی دیگری در مورد نمونه‌های تمام شیشه‌ای وجود دارد تمیزکاری مرتب آن‌هاست. و لکه‌هایی که در اکثر مواقع مهمان این درب‌ها هستند. لذت برای آن‌ها باید مراقبت بیشتری بکار بست.

درب های تمام شیشه ای
انواع درب تراس و پاسیوها

ترکیب شیشه با فنس

نوعی دیگر از درب‌های شیشه‌ای موجود است که در آن شیشه با فنس و حفاظ ترکیب شده است. این مدل‌ها هم شفاف هستند و هم نور را مهمان خانه می‌کنند. یکی دیگر از مزیت‌های مدل شیشه‌ای با فنس این است. که هم از لحاظ مسائل امنیتی مطمئن تر می‌باشند و هم اینکه خطر شکستگی آن‌ها در اثر ضربه کمتر می‌شود. چون به نوعی با همان فنس و محافظ محکم شده‌اند. از لحاظ نحوه باز و بسته شدن و عملکرد هم، انواع گوناگونی برای درب درب تراس و حیاط خلوت وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها و نحوه عملکردشان و این که برای چه فضاهایی مناسب هستند.

ترکیب شیشه با فنس
انواع درب تراس و پاسیوها

انواع درب‌ها

 

 • درب‌های کشویی
 • درب‌های تاشو
 • درب‌های چرخشی یا محوری
 • درب‌های آلمینیومی
 • درب‌های آکاردئونی

 

درب‌های کشویی

گاهی فضای تراس آنقدر کوچک است که اگر قرار باشد درب تراس رو به آن باز شود عملا فضایی برای رفت و آمد باقی نمی‌ماند. نمونه‌های کشویی در این فضاهای خیلی کوچک بهترین انتخاب است.

درب کشویی
انواع درب تراس و پاسیوها

درب‌های تاشو

نمونه‌های تاشو هنگام بازو بسته شدن فضای زیادی را اشغال می‌کنند. لذا باید در فضاهایی استفاده شوند که به اندازه کافی فضا بزرگ باشد. اگر خانه ای ویلایی دارید که بالکن و پاسیوی بزرگ هم دارد می‌توانید به راحتی از این مدل استفاده کنید.

درب های تاشو
انواع درب تراس و پاسیوها

درب‌های چرخشی یا محوری

این مدل از درب‌ها قابلیت چرخیدن تا ۹۰ درجه حول یک محور را دارند. نمونه‌های چرخشی هم، معمولا زمانی که درب ورودی خیلی بزرگ باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. و زیبایی خاص خود را دارند. مدل‌های چرخشی بسیار شیک هستند و در جایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند به بیننده این حس را منتقل می‌کنند که با خانه‌ای مدرن رو به رو شده است. برای پاسیوهای کوچک و بالکن‌های کوچک امروزی معمولا کاربردی ندارند و مثل نمونه‌های تاشو وقتی به اندازه کافی بزرگ دارید به سراغ استفاده از این مدل بروید.

درب های چرخشی
انواع درب تراس و پاسیوها

درب‌های آلمینیومی

نمونه‌های آلمینیومی یکی از متداول‌ترین درب‌های مورداستفاده برای بالکن و پاسیو در خانه‌های امروزی هستند. این نمونه‌ها دارای قاب آلمینیومی هستند که دور شیشه قرار گرفته‌اند. این مدل از درب‌ها بسیار سبک هستند و معمولا هم استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه می‌باشد. به همین دلیل بیشتر از سایر موارد مورد توجه معماران و ساختمان سازها قرار گرفته‌اند. علاوه بر این ورق‌های آلمینیوم را می‌توان در رنگ‌های مختلف تهیه کرد و زیبایی‌های خاص آفرید.

درب آلمینیومی
انواع درب تراس و پاسیوها

درب های آکاردئونی

این مدل‌های درب هم جزء آن دسته هستند که در فضاهای کوچک مورد توجه قرار می‌گیرند. یک ویژگی منحصر به فرد این مدل‌ها تنظیم میزان بازشوندگی آن‌هاست. نمونه‌های آکاردئونی هم به دلیل ظاهر خاص و جذابی که دارند زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده خلاقانه از آن‌ها می‌تواند زیبایی‌های چشم گیری بین فضای بیرونی و داخلی ایجاد کند.

درب آکاردئونی
انواع درب تراس و پاسیوها

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره از نمایندگی‌های معتبر و مشاهده انواع درب و پنجره به وبسایت پنجره شهر مراجعه نمایید.

علاوه بر این درب‌ها محصولات دیگری از قبیل انواع پارتیشن بندی‌ها، پرده کرکره‌ای، انواع توری و پنجره‌های upvc و محصولات دیگری نیز وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید ار آن‌ها دیدن کنید.

 

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *