تعمیر پنجره upvc

این روزها در اکثر خانه‌ها و ساختمان‌های نوساز از پنجره دوجداره استفاده می‌شود. پنجره های دوجداره در مقایسه با سایر پنجره‌های معمولی دارای مزایای بسیار زیادی هستند. اما همانطور که می‌دانید هر وسیله‌ای هر چند که مفید و کارآمد باشد، ممکن است پس از یک مدت زمانی نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه ای داشته باشد تا باز هم بتوان از آن وسیله استفاده و بهره لازم را برد. در این مقاله به بررسی نکات تعمیر پنجره دوجداره می پردازیم.

تعمیر پنجره upvc پس از گذشت زمان در صورت خرابی پنجره‌ها یک امر ضروری می‌باشد چرا که در صورت عدم تعمیر، مشکلات زیادی از جمله هدر رفت انرژی، ورود گرما و سرما، آلودگی‌های صوتی و … را ایجاد کند.

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره از سه بخش پروفیل، شیشه دوجداره، و یراق تشکیل شده است. شیشه پنجره دوجداره را می‌توان از انواع شیشه‌های موجود در بازار به صورت دو یا چند جداره استفاده کرد، تنها موردی که باید به آن توجه کرد این است که باید شیشه ها با هم جور شوند و فضای بین آن‌ها با گاز آرگون پر شود.

فریم پنجره های دوجداره نیز از جنس upvc، آلومینیوم، آهن و چوب ساخته می شود که نوع آهنی و چوبی آن بسیار کمیاب است و انواع upvc و آلومینیومی آن ها بسیار محبوب و پر طرفدار هستند. یراق آلات پنجره های دوجداره نیز معمولا از جنس گالوانیزه و در برندهای آلمانی، ترکیه ای، ایرانی و … هستند که دارای کیفیت های گوناگونی می‌باشند.

تعمیرات تخصصی درب و پنجره دوجداره

دلایل تعمیر پنجره دوجداره UPVC

 • خرابی یراق آلات پنجره دوجداره
 • شکستگی یا خم در ناحیه لولا
 • عدم رعایت قوانین و مباحث نصب اصولی
 • نفوذ آب از درزها و کناره‌های پنجره دوجداره
 • خرابی و یا سست شدن لاستیک‌های بکار رفته در اطراف پنجره‌ها

زمان تعمیر پنجره upvc

نیاز به تعمیر پنجره UPVC پس از مدتی استفاده علی‌رغم نگهداری و مراقبت‌های لازمه امری امکان‌ناپذیر است، عواملی همچون عدم نصب اصولی، یراق آلات به کار رفته نامرغوب و کیفیت پایین پروفیل‌های مصرف شده در زمان تولید پنجره ها می‌توانند به مرور زمان سبب افت شدید کیفیت و کارایی پنجره‌های دوجداره شوند. تعمیر پنجره می‌تواند کیفیت و کارایی اولیه را به پنجره‌ها باز گرداند تا این پنجره‌ها بتوانند نقش خود را در صرفه جویی انرژی ساختمان ایفا کنند.

تعمیر پنجره upvc
تعمیر پنجره upvc

مزایای تعمیر پنجره UPVC

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • عملکرد صحیح یراق آلات و پنجره UPVC
 • رفع کامل ایرادات موجود در درب و پنجره
 • بازگشت کارایی درب و پنجره پس از تعمیر
 • کاهش هدر رفت انرژی و جلوگیری از ورود و خروج گرما
 • عایق در برابر آلودگی صوتی محیط‌های شهری و صنعتی
 • بازگشت سطح کیفیت پنجره به حالت اولیه پس از رگلاژ پنجره دوجداره
 • عدم هدر رفت انرژی داخل ساختمان در فصل سرما و گرما (صرفه جویی در هزینه‌ها)
تعمیر پنجره upvc

خدمات تعمیر پنجره دوجداره در پنجره شهر

ارائه خدمات تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره قطعا با توجه به سوابق کاری و تخصص تیم خدماتی پنجره شهر می‌تواند پاسخگوی نیاز تمامی مشتریان عزیز در مناطق مازندران و شهرستان‌های حومه باشد. شرکت پنجره شهر شرکتی توانمند با سابقه‌ای ۱۵ ساله می‌باشد که در زمینه تولید، نصب و تعمیر درب و پنجره دوجداره سابقه شایانی دارد. این شرکت با اتکا به نیروی انسانی کار آزموده، جذب و ارتقای دانش فنی، بهره گیری از تمام ظرفیت‌های ممکن در راستای کسب رضایت مشتریان خود قدم بر می‌دارد.

هر چند که پنجره‌های دوجداره بسیار مقاوم هستند و خیلی کم پیش می آید که دچار مشکل شوند، با این وجود امکان دارد دچار مشکلات مخصوص به خود شوند. مواردی که ممکن است در پنجره های دوجداره نیاز به تعمیر داشته باشد، به ترتیب زیر می‌باشد :

رگلاژ و رفع گیر و ایراد پنجره دوجداره در هنگام باز و بسته شدن

گاهی پنجره های دوجداره در هنگام باز و بسته شدن گیر دارد و به سختی باز و بسته می‌شود و گاهی اوقات نیز آن قدر سفت و سخت است که اصلا نمی‌توان آن‌ها را باز و بسته کرد. بعضی اوقات نیز زمانی که پنجره را باز می‌کنیم، باز نمی‌ماند و خود به خود بسته می‌شود. این دسته از پنجره ها نیاز به رگلاژ و رفع گیر دارند.

تعمیرات تخصصی درب و پنجره دوجداره

رفع ورود سرما و گرما و گرد و غبار

اگر در فصل زمستان احساس می‌کنید سرما از گوشه و کنار پنجره وارد اتاقتان می‌شود، یا در تابستان ها سرمای کولر و لوازم سرمایشی از اطراف پنجره خارج می‌شود و درنتیجه خانه به اندازه کافی خنک نمی‌شود و همچنین اگر متوجه شدید گرد و غبار از اطراف پنجره هر روز وارد خانه می‌شود، اشکال کار از پنجره دوجداره روی دیوار می‌باشد. در این صورت با یک متخصص تماس بگیرید تا پنجره را بررسی کند. اگر تشخیص داده شد که درزهای پنجره ایراد دارد، باید برای تعمیر آن اقدام شود.

بیشتر بخوانید : درزگیری پنجره های دوجداره

تعمیر تعمیر شیشه دوجداره

اگر شیشه پنجره دوجداره شما آسیب دیده باشد یا بر اثر ضربه ترک خورده باشد، کارایی پنجره دوجداره شما پایین می‌آید و نیمی از کاربردهای آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین منظور، در صورت بروز آسیب بهتر است هر چه سریع‌تر جهت تعمیر شیشه دوجداره اقدام کنید.

اصلاح صداگیری پنجره های دوجداره

یکی از مزایا و برتری های پنجره دوجداره، عایق صوتی بودن آن می‌باشد که مانع ورود سر و صدای بیرون به داخل و بالعکس می‌شود. بنابراین در صورتی که پنجره دوجداره شما، آلودگی صوتی بیرون را به داخل منتقل می‌کند، لازم است که با یک متخصص تعمیر پنجره های دوجداره تماس بگیرید.

تعویض یا تعمیر یراق آلات شکسته و آسیب دیده

جهت باز و بست صحیح پنجره، باید یراق آلات آن درست کار کند. بنابراین اگر احساس کردید، برخی از یراق آلات شکسته یا آسیب دیده اند، بهتر است سریعا جهت تعویض آن‌ها اقدام کنید، ممکن است باعث از بین رفتن کارایی آن‌ها و در نتیجه مجبور به خرید یراق آلات جدید شوید.

درز بندی و عایق بندی پنجره دوجداره

درزبندی و عایق‌بندی پنجره های دوجداره بسیار مهم است. اگر درزبندی و عایق‌بندی پنجره ها درست نباشد یا با مرور زمان خراب شده باشد، کارایی اصلی پنجره از بین می‌رود و پنجره دوجداره، دیگر فرقی با پنجره های قدیمی نخواهد داشت. بنابراین لازم است، هر چند وقت یکبار درزبندی و عایق‌بندی پنجره های دوجداره upvc را بررسی کنید و در صورت اشکال به کمک یک متخصص تعمیر کنید.

کوتاه کردن ارتفاع لنگه بازشو در مکان هایی که گیر دارد

امکان دارد بعد از نصب پنجره دوجداره جدید متوجه شوید که ارتفاع آن زیاد است و هنگام باز شدن، گیر می‌کند. برای آن که هنگام باز و بسته شدن، پنجره ها به جایی گیر نکند و راحت تر بتوانید از پنجره دوجداره استفاده کنید، بهتر است ارتفاع لنگه بازشو پنجره را کوتاه کنید. این کار توسط تعمیرکاران پنجره های دوجداره امکان پذیر است.

تعمیر یا تعویض لولاهای آسیب دیده و شکسته

لولاهای پنجره دوجداره به راحتی آسیب نمی‌بینند. البته ممکن است به دلیل استفاده نادرست، نصب غیرحرفه ای یا اتفاقای مانند زلزله و نشت ساختمان، دچار آسیب، شکستگی یا آسیب‌دیدگی در لولاهای پنجره دوجداره، برای تعویض یا تعمیر آن‌ها، هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض دستگیره پنجره دوجداره

چگونه پنجره‌هایمان نیاز کمتری به تعمیر پیدا می‌کنند؟

 • دوره‌های زمانی معینی را برای روغن کاری قطعات مکانیکی اختصاص دهید.
 • در صورتی که دستگیره پنجره‌ها به مرور زمان شل شده باشد به آرامی و با دقت بالای آن را در جای خود سفت نمایید.
 • در زمانی که تعمیرات ساختمانی انجام می‌دهید سطح پنجره را کاملا بپوشانید تا از بروز صدمه به پنجره جلوگیری شود.
 • شستشوی منظم پنجره‌ها به خصوص قسمت‌های لاستیکی آن با پارچه مخصوص حاوی صابون مایع می‌تواند عمر و دوام آن را افزایش دهد.
 • از بازکردن بیش از حد اندازه پنجره‌های بازشو فریم‌لس پرهیز نمایید و در صورت وقوع بادهای شدید پنجره‌ها را به طور کامل ببندید تا از ورود آسیب به لولا‌ها جلوگیری کند.
 • بهتر است در زمان مشاهده اولین نشانه از خرابی سریعا با تیم خدماتی متخصص و مجرب تماس گرفته و تعمیر پنجره‌های ساختمانتان را به آن‌ها بسپارید. متخصص تعمیرات پنجره دوجداره UPVC می‌تواند پنجره‌های شما را با رعایت قواعد و استانداردهای لازمه، به کیفیت و کارایی اولیه باز گرداند. اگر اقدامات و روش‌های اشتباه مشتریان برای تعمیر پنجره بدون تجربه و توسط خودشان صورت بگیرد ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار آورد که سبب افزایش هزینه وارده می‌گردد.
تعمیر پنجره upvc

نگهداری و روغن کاری یراق دوحالته پنجره دوجداره

 • روغن کاری یراق دوحالته پنجره دوجداره موجب افزایش طول عمر و عملکرد روان باز و بسته شدن پنجره خواهد شد. باز و بست روان پنجره را می‌توان بوسیله حرکت دستگیره ارزیابی کرد. با انجام گریس کاری و روغن کاری می‌توان سفتی و خشکی دستگیره پنجره را بهبود بخشید.
 • کلیه اجزای مرتبط با یراق دوحالته در چهارچوب و لنگه باید گیریس کاری و روغن‌کاری شود تا از فرسایش و خوردگی زودرس آن جلوگیری شود. این عمل باید حداقل یک بار در سال صورت گیرد.
 • البته زبانه‌های مخفی نیز برای جلوگیری از فرسایش نیاز به گریس کاری مداوم دارند. در انتخاب نوع روغن و گریس برای یراق آلات دوحالته پنجره دوجداره دقت کنید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده پنجره های اجرا شده توسط تیم ما به آپارات پنجره شهر مراجعه نمایید.

امتیاز دهید

۱۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *